Taksojuhi mõrvanud vennad loobusid karistuse vaidlustamisest

295690hbc71t27
Foto: http://www.err.ee

ERR uudiste portaal.

Mullu jaanuaris taksojuhi mõrvanud ja temalt auto röövinud vennad Filip-Artur Hiienurm ja Benjamin Hiienurm nõustusid neile ringkonnakohtus mõistetud 20-aastase vanglakaristusega ning ei vaidlustanud seda riigikohtus.

18. mail tühistas Tallinna ringkonnakohus varasema Pärnu maakohtu otsuse, millega vendadele mõisteti 15-aastane vangistus ning tegi uue otsuse ja mõistis neile 20-aastase vanglakaristuse.

“See on karistus, mille puhul võib väita, et arvestatud on kõigi asjaoludega, sealhulgas ka karistust raskendava asjaoluga ehk sellega, et tegemist oli grupis toimepandud kuriteoga,” märkis ringkonnakohus.

Kohtu hinnangul oli kannatanu täiesti juhuslik ohver, kes sel momendil oli lihtsalt süüdistatavatele sobivas kohas ning vastas nende eesmärgile ehk temalt oli võimalik röövida sõiduks vajalik auto.

Kohus tõdes, et vendadel oli eesmärk väljavalituks osutunud ohver kindlasti tappa ning seda kinnitavad nii kaasas olnud tapariistade valmisolek kiireks kasutamiseks – nuga oli käepäraselt paigutatud vööle, inimtühi tapmiskoht ning kannatanule terariistadega tekitatud 95 torkehaava.

Kohtu hinnangul ei olnud eluaegse vangistuse mõistmine põhjendatud, kuna varem raskete kuritegude eest karistamata meeste puhul ei saa väita, et nad jätkavad pärast tähtajalise karistuse ärakandmist tapmiste toimepanemist.

Loe terves mahus artiklit ERR’i portaalist:
http://www.err.ee/604993/taksojuhi-morvanud-vennad-loobusid-karistuse-vaidlustamisest

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s