Kuidas Pärnu eelmine kord küproslastega võrku mängis

Enn Hallik
endine spordiajakirjanik

Pärnu Võrkpalliklubi meeskond läheb algaval hooajal taas eurosarja. CEV Challenge Cup sarjas kohtutakse detsembris Küprose Paphose meeskonnaga. Esmalt kodus, siis jõulude ja uue aasta vahel Küprosel.
Aga sellesama Küprose klubiga on mängitud eurosarjas varemgi. Nimelt hooajal 2001/2 ja siis võideti kaks korda ning lihtsalt 3:0.
Olgu siinkohal veidi tollal Pärnu meeskonnaga üht õhku hinganu meenutusi. Sest Küpros oli Pärnu üks värvikamaid vastaseid eurosarjades. Ei, mitte taseme või mängustiili poolest.
Esimene mäng peeti Pärnus. Tuletan meelde, et Pärnul oli siis see nii-öelda kuldne meeskond, kus oma linna talentidele Argo Meresaarele, Raimo Pajusalule, Kristjan Õuekaldale, Jaanus Nõmmsalule, Sten Esnale ja teistele oli lisaks Eesti parim tõstja Avo Keel, värvatud oli rida leegionäre ja treeneritoolil soomlane Pasi Rautio.
Paphosest ei teatud just palju. Aga kui nad saabusid, oli esimene üllatus, et tegu oli väga noorte poistega, mõni isegi 16-17. Kreeka Küprose mehed majutati parimasse, mis Pärnul pakkuda oli ehk Strandi, aga üllatuseks küsisid tumedat verd poisid esimeseks mitte trennipaika, vaid seda, et kas oleks neile võimalik õhtuks lahke anniga tüdrukuid muretseda. Külalise soov on küll seaduseks, aga teadaolevalt jäeti see probleem vist siiski Paphose härgade endi lahendada. Napsi olla nad saabumise kuhul ikka ka visanud.
Mängust pole eriti midagi meenutada, rohkem meenutas see etendus Rabahallis hädatappu kui eurovõrkpalli.
No ja siis sõitis Pärnu Paphosesse. Saareriigi ilus Vahemere-äärne kuurort kaldabulvariga nagu neid paljudes mereäärtes, iidsed Rooma-aegsed varemed, kuhu külmalt Põhjamaalt tulnud lahkelt jalutama viidi.
Pallisaal, kuhu pärnakad mängupäeva eel treenima viidi, oli küll Pärnu õdusast Rabahallist (millest nende ridade kirjutajal on vaid soojad mälestused) palju suurem, aga betoonine ja kõle. Ning ropult must. Tribüünipink tuli enne istumist tolmust, purust, suitsutuhast jms puhtaks lükata või leida ajaleht istumise alla. Jalgade toetamiseks oli mõttekas praht põrandal enne laiali lükata.
Üks trenn seal siiski tehti, aga teise korraldas Pasi Rautio juba välitingimustes. Ning üsna omapärase, nimelt jagas ta satsi kaheks, võttis vile suhu ning korraldas mängu ilma pallita! Kõik toimis: serv, vastuvõtt, rünnak, blokk, aga Pasi vile otsustas, kas blokk jäi peale, kas pall läks auti või sisse. Titemäng, aga mehed läksid kaasa ja andsid tuld üsna isukalt, kuni vaidluste ja kaartideni välja. Sellist virtuaalset võrkpalli pole ma enne ega pärast näinud.
Võrkpallile järgnes basseinis ujumisvõistlus. Meelde on jäänud, et Jaanus Nõmmsalu ujus nagu kala ja veel keegi oli selles spordi hea, aga ka see, et Võrust pärit Avo Keel eelistas liikuda basseiniservast kindlalt kinni hoides ja nii-öelda tagantpoolt teiseks ujujaks sai siinsete ridade kirjutaja.
Kordusmängust niipalju, et nagu Pärnus ei saanud küproslased ka koduplatsil vastu. Pärnakad lustisid seekord siiski palliga mängides täiega. Lusti tipp oli, kui Rautio vahetusi tehes alla 190 cm pika libero Sten Esna nurgaründajaks sisse vahetas. Saal oli lärmakat ja suitsetavat publikut üsna täis ja mis seal pattu salata, sai vist viimast korda isegi spordivõistluse tribüünil mõnuga pläru pandud.
Võit käes, tähistas Eesti delegatsioon seda kes kuidas. Kes läks promenaadile jalutama, kes keeras magama, treenerid tegid väikese õlle. Ühe suure Tallinna lehe korrespondent sattus õhtusel õlleotsingul baari, kus kohalikud habemikud sookaaslased tal õige pea laua alt põlve silitama hakkasid. Meelde jäi Paphos meist igaühele.
Loodetavasti on praeguse Paphose klubi näol tegemist sportlikus mõttes huvitavama vastasega. Aga värvilised killud sinna juurde – miks mitte taas!

Artikkel ilmus autori seinal Facebookis. Täname autorit lahke loa eest lugu avaldada

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s