Neli küsimust, neli vastust – Laimamine peab lõppema

1789198t1hd6d7Siim Suursild
Audru vallavanem

Mõni aeg tagasi pöördus Audru vallavanem Siim Suursild avaldusega prokuratuuri poole. Avalduses soovis Suursild saada õiguskaitseorganite hinnangut endise Audru vallavoliniku Anne Seimari blogipostitustele, mida sotsiaalmeedias hakkasid väidetava tõena jagama vallavanema oponendid konkureerivast erakonnast.
Uurisime Suursillalt, mis tingis avalduse kirjutamise prokuratuurile.
Selgus, et avalduse kirjutamise ajendiks olnud postitus oli vaid üheks kirjutiseks pikas sarnase sisuga blogipostituste reas.


Miks pöördusite õiguskaitseorganite poole? Kas sai maakeeli öeldes kõrini või tahtsite viidata ka poliitilisele kultuuritusele?
Audru vallavolikogu eelmise koosseisu liige Anne Seimar on tõenäoliselt võtnud oma elu missiooniks Audru vallavalitsuse ja volikogu töö kritiseerimise.  Aastast 2009 on proua vallale kirjutanud rohkem kui 1000 teabenõuet, selgitustaotlust ja märgukirja. Tulenevalt seadusest on vallatöötajatel kohustus neile kõigile vastata. Sageli ei ole kirjutaja rahule jäänud vallalt saadud vastustega ja avaldanud oma blogis oma isikliku arusaama asjadest. Üldjuhul on blogis avaldatu jäänud enam-vähem tema isikliku arvamise ja üldise kriitika piiridesse. Seekord aga piir minu hinnangul ületati ja mindi laimamisega minu suhtes isiklikuks. Siit ka minu otsus: selgitada välja, kas lisaks kriitikale olen avaliku elu tegelasena kohustatud taluma ka otsest laimu.

Millist otsust ootate õiguskaitseorganitelt?
Õiguskaitseorganitelt ootan eelkõige just selgust –
kas lisaks kriitikale olen avaliku elu tegelasena kohustatud taluma ka otsest laimu?
Lisaks annaks cash, kui see laheneb minu jaoks positiivselt, selge sõnumi, et minusuguseid võib küll vabalt kritiseerida, aga mitte laimata.

Kas suhtlemine õiguskaitseorganitega röövib Teilt palju aega, mida muidu saaks rakendada mujale?
Ma loodan, et eesmärgi saavutamise nimel kulutatud aeg ei ole raisatud aeg. Oluliselt rohkem muretsen kaastöötajate pärast, kes on aastate jooksul pidanud raiskama arutu hulga oma tööajast just ühe kodaniku kirjadele vastamisele. Ühele kirjale vastamine võitab keskmiselt aega 1,5 – 2 tundi. Korrutame selle 1000 kirjaga ja saame 2000 töötundi, mis teeb ühe töötaja kohta pea pooleteist kuud tööd. Ja selle tööaja maksab ju kinni valla maksumaksja.

Millist sõnumit soovite oma avaldusega oponentidele edastada? Aitab poriloopimisest?
Minu sõnum on: kriitika on igati teretulnud ja tõenäoliselt on tänu sellisele järelevalvele paljud asjad Audru vallas oluliselt rohkem korras kui teistel valdadel. Aga kriitika peab jääma kriitikaks, mitte muutuma kellegi suhtes isiklikus laimuks. Vallavanema nn. tapmine ei ole ju lahendus – karavan liigub siiski edasi!

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s