Anett nüpeldab vastaseid

anettTaago Pähkel
spordisõber
Anett Kontaveit (WTA 49) ja sakslanna Carina Witthöfti (WTA 66) veerandfinaal toimus reede õhtupoolikul. Varasemalt olid vastased kohtunud omavahel ühe korra ja siis võttis võidu eestlanna.
Witthöft alustas ja kaotas kohe matši alustuseks oma pallingugeimi. Seega eestlannalt tubli algus. Järgmises geimis Kontaveit hoidis oma pallingugeimi ja asus juhtima 2:0. Kolmandas geimis sakslanna kosus ja hoidis oma geimi seisuks 2:1 meie neiu poolt vaadatuna. Järgnevalt mõlemad hoidsid oma pallingugeime ja seis oli 3:2. Eestlanna poolt veel üks enda pallingugeimi hoidmine ja murre vastase pallingul ning tundus et esimese geimi võit on lähedal 5:2. Kohe seejärel sakslanna murdis eestlanna pallingugeimi 5:3, kuid sama tegi ka eestlanna vastu ning esimene sett numbritega 6:3 Kontaveidile.
Meie sportlane oli kiire, mängis jõuliselt ja kuna ka äralöögid õnnestusid siis tundus, et see mäng kaua ei kesta.
Teises setis läks Kontaveit kohe juhtima 3:0 vastasele võimalusi andmata. Kõik mis ette võeti ka õnnestus. Neljandas geimis sai sakslanna silma pähe ja võttis ühe murde tagasi. See aga meie neiut ei peatanud. Kolm järgmis geimi jällegi eestlanna poolt ja teine sett numbritega 6:1 Kontaveidile.
Kontaveit lõi mängus kuus ässa vastane mitte ühtegi. Homne vastane on ukrainlanna (WTA 37) Lesja Tsurenko kellele Kontaveit kaotas eelmisel aastal Hiinas toimunud turniiri poolfinaalis 6:4,6:2.