Hetkel kõige populaarseim Eesti naissportlane jätkas võitlust Ricoh Open esikoha nimel

anett

Taago Pähkel
spordisõber

Eesti naistennise esireket Anett Kontaveit ja belglanna Kirsten Flipkens kohtumine veerandfinaali jõudmise nimel toimus kolmapäeva õhtupoolikul. Varasemalt olid vastased kohtunud omavahel ühe korra märtsis 2016 toimunud Monterrey võistluse poolfinaalis kui belglanna võttis võidu 7:6 6:4.

Flipkens alustas pallimist ja võitis esimese geimi. Seejärel asus pallima Kontaveit, kes kaotas kohe alustuseks oma pallingugeimi ja jäi kaotusseisu 0:2. Selle järgnes Flipkensi poolt oma geimi hoidmine ja seis juba 3:0 mis tundus meie poolt vadatuna ohumärgina.  Mängupilti jälgides tundus, et eestlanna ei olnud alguses mängus sees ning vajas natuke aega, et leida end üles. Järgmised geimid seda ka tõestasid. Konatveit hoidis oma pallingugeimi ning murdis nulliga vastase oma ja seis oli hoopis rõõmsam 2:3.

Kahjuks järgmisel geimil jälle kõik ei toiminud ning Kontaveit kaotas oma pallingu seisuks 2:4. Seitsmes geim oli esimeses setis kõige tasavägiseim üldse, oleks võinud tekkida võiamlus murdeks, kuid eestlanna eksis tihti ja tuli tõdeda 5:2 kaotusseisu.

Oma pallingugeimi eestlanna suutis hoida ja vähendas kaotusseisu 3:5-le. Peale seda võttis belglanna oma ning esimene sett belglannale seisuga 6:3.

Teist geimi alustas Kontaveit oma pallingugeimiga ning vaatamata vastase sitkele vastupanule võtis eestlanna võidu 1:0. Tundus et Kontaveit vajas rohkem aega mäng käima saamiseks. Selle tõestuseks väga veenev vastase pallingumurre ja oma pallingugeimi hoidmine ning skoor tablool oligi 3:0 eestlanna kasuks.

Kontaveit tegi järgmsises geimis kolm äralööki vastase pallingul ja saavutas kaks murdepalli, millest viimase realiseeris ning asus juhtima 4:0. Enda pallingugeimi võit nulliga andis edu 5:0.  Belglanna tundis ennast halvasti ja väljakule kutsuti füsioterapetut. Soovimata halvustada belglanna otsust, siis tegemist on üsna tavapärase taktikaga, kui jäädakse ootamatult peale esimese seti võitu kaotusseisu ning palutakse nö abi füsioterapeudilt,et mõtteid koguda.

Tundus et see aitas ning vaatamata sellele,et eestlanna võttis esimesed kaks punkti võitis geimi belglanna 1:5. Sellel järgnes aga väga võimas Kontaveidi pallingugeimi mida ilmestas  30:0 äralöögile järgenud „come on „- vaata siin palun kirjavahemärkide teemat. Teine sett eestlannale 6:1.

Kolmas sett algas Flipkensi pallingugeimiga kes läks kiirelt ette 40:0 ja sai ka geimivõidu kätte. Kontaveit oma pallingugeimil oli  peale hästimängitud teist setti ebakindel, kuid vastase eksimused ja viies äss tõid tabloole viigi 1:1.  Vastane hoidis oma geimi  ning seisuks  2:1 kolmandas setis. Samaga vastas eestlanna. Seisul 2:2 ja Flipkens-i pallingugeimil saavutas edu 40:15 eestalanna, kuid sellele vastas belglanna kahe tugeva serviga ning seisuks 40:40.Vaatamata sellele murdis Kontaveit vastase pallingu ning asus juhtima kolmandat setti numbritega 3:2. Kontaveidi tagantkäe kross töötas ja edu sees 4:2. Vaatamata Flipkensi ässale oma pallingugeimis oli Kontaveit juhtimas ning tänu topeltveale lõpetas belglanna oma pallingugeimid turniiril suure tõenäosusega. Sellelle järgnes Eesti naiste tennise esireketi kindel pallingugeimi hoidmine ja kolms sett numbritega 6:2.

Statistika poolelt- võitja lõi kuus ässa vastase kolme vastu, esimesest ja teisest servist võidetud punktide protsent oli Kontaveidil 67% ja 77% vastasel 59% ning 59%.