Üksi ja mitmekesi

kammerHomme, kolmapäeval kell 18:00 esinevad Pärnu Raekojas noored kammermuusikud Eestist, Lätist ja Itaaliast, kes pakuvad kuulajatele valitud ja rafineeritud kammermuusikat erinevatest ajastustest.

Kontserdil kõlab muusika ajastutest, kui Johann Sebastian Bach oli veel uudne ning Dmitri Šostakovitš oli revolutsionääriks klassikalise muuska radadel.

Kontserdil astub üles trio, koosseisus Eesti Muusikaakadeemia doktorant Marie-Helen Aavakivi viiulil, paljude konkursite laureaat ja ERSO liige tšellist Andreas Lend ja kammermuusika pianist Maarit Saarmäe. Trio esitab Eesti kammermuusika varamut Eduard Tubina ja Artur Lemba teostest.
Kontserdil lööb kaasa telekonkursil Klassikatähed 2014 osalenud ning paljude teiste konkursite laureaat, akordionist Henri Zibo. Tema esituses tuleb ettekandele Dmitri Šostakovitši looming.
Pärnu Muusikakooli vilistlane ja barokkvioola mängija Raido Lill esitab muusikat Johann Sebastian Bachi loomingust. Temaga koos mängib särav viola da gamba mängija Kaari Uus, kahekesi esitletakse publikule gamba muusikat François Couperin’i sulest.
Esineb ka 2016. aastal Helsingi Sibeliuse Muusikaakadeemia lõpetanud pianist Kirill Lissijenko. Tema sõrmede alt kõlab klaveriklahvidel Ferenz Liszti muusika.
Irina Dzodsojeva, sopran lõunanaabrite juurest samuti ka pianist Edoardo Amendola Itaaliast esitavad kauneid vene romansse Nikolai Rimski-Korsakovi, Sergei Rahmaninovi ja Pjotor Tšaikovski teostest.
Diana-Anna Zaharova vioolal Lätist ja Anastasija Raspopova klaveril, esitavad kahasse muusikalisi jutustusi, mille aluseks on Robert Schumanni muusika.
Tuntud Eesti muusikapedagoog Mati Põdra ütles noorte kontsertalgatust kommenteerides, et kontserdi ühe eestvedaja Raido Lille näol on tegemist väga mitmekülgse inimesega: „Raido on interpreedina väga hea, samas loodan sedagi, et tulevikus annab ta oma kogutud teadmised ja oskused edasi paljudele. Leian, et lisaks muule on temas olemas ka suurepärane pedagoogi alge.”
Infot piletite kohta leiab aadressil https://piletimasin.ee/ueksi-ja-mitmekesi-kammermuusika-gala

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s