Rattaga ja rattata. Tule, ütle sõna sekka!

ratasHomme, 13. juunil kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogus kergliiklusteede teemaline avalik arutelu. Kõik pärnakad on oodatud kaasa rääkima!

Olemasolevatest ja tulevastest kergliiklusteedest räägivad abilinnapea Rainer Aavik, endine Pärnu linnaarhitekt Karri Tiigisoon ning Rõõmsate Laste Festival 2017 korraldaja ja jalgrattal liikleja Kati Ruubel!

2013. aastal avati 1,3 km pikkune kergliiklustee, mis ühendab Mai piirkonda rannaga. 2014. aasta 1. juunil avati ka Pärnu jõe vasakkaldale, kahe silla vahelisele alale rajatud 4 km pikkune Jüri Jaansoni rada. Koos jõe paremkaldal oleva rajaga moodustub 8 km pikkune kergliiklustee. Sellega on Pärnu linna kergliiklusteede võrgustik ligikaudu 40 kilomeetrit pikk.

Sel suvel teeb Pärnu linn algust mitme uue kergliiklustee rajamisega ja muudab linnasiseseid liiklusskeeme senisest rattasõbralikumaks. Pärnu linna ruumilise arengu üks peamiseid eesmärke on ülelinnaline ning regiooniga seotud kergliiklusteede võrgustik. Kui eelnevatel aastatel rajatud olulisemad kergliiklusteed on kasutatavad rohkem puhkuse ja spordi eesmärgil siis tänavu kavandatavate teede peamiseks eesmärgiks on parandada linna ja lähivaldade vahelisi aga ka linna sisest kergliikluse ühendust. 2017.-2018. aastal planeeritakse ehitada kokku üle 15 km uusi kergliiklusteid.

Planeeritud teed ja tähtajad on järgmised:
– Liivi teed ja Paide mnt ühendav kergliiklustee 15.05.2017
– Haapsalu mnt kergliiklustee  6.11.2017
– Tallinna mnt kergliiklustee 6.11.2017
– Kergliiklustee Pärnu kesklinna ja Lottemaa ühendamiseks (Pärnu osa)  kesklinna läbiv osa 6.11.2017, ülejäänud osa 27.08.2018
– Jüri Jaansoni raja rekonstrueerimine ja pikendus Pärnu jõe paremkaldal  22.06.2018

Et kõigest lähemalt kuulda ja oma sõna sekka ütelda, ootame pärnakatelt aktiivset osavõttu!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s