Spordiminutid

Taago Pähkel
spordihuviline

Jalgpall, EMV
Reedel 02.06.2017 toimus Sillamäel kohaliku jalgpalliklubi ja Pärnu Vapruse vaheline kohtumine  järjekordses Eesti meistrivõistluste mängus jalgpallis. Mäng rõõmustas pärnakaid, sest võõrsilt võeti koju kaasa võit seisuga 3:1. Pärnu klubi poolt olid resultataiivsed 50′ minutil Rando Leokin, 60′ minutil Tõnis Vihmoja ja 62′ minutil Kristen Saarts. Sillamäe klubi poolt oli resultatiivne 65′ minutil Aleksandr Volkov.

Eesti võrkpallikoondis mängib Maailmaliigas
Eelmisel aastal Euroopa liigas triumfeerinud rahvusmeeskond kuulub Maailmaliiga kolmandasse tugevusgruppi, kus on meie ja Hiina Taipei kõrval Tuneesia ja Montenegro. Järgmisel nädalalõpul ootab rahvusmeeskonda Kalevi spordihallis kodune turniir, kus võõrustame Katari, Venezuelat ja Kreekat.

Algava ja järgmise nädalõpu jooksul toimub kolmandas tugevusgrupis kuus alagrupiturniiri, mille käigus peavad kõik koondised kuus kohtumist. Juba kahe nädala pärast ootab Mehhikos Leónis ees finaalturniir, kuhu pääsevad võõrustajate kõrval üldise paremusjärjestuse kolm paremat võistkonda. Juhul kui põhiturniiri esikolmikusse kuulub ka Mehhiko, siis ka neljandaks jäänud koondis. Turniiri võitja kerkib järgmiseks hooajaks Maailmaliiga teise tugevusgruppi.

Põhiturniiri paremusjärjestuse määramisel vaadatakse esmalt võitude ja seejärel punktide arvu (3:0 ja 3:1 annavad võitjale kolm punkti, 3:2 võitjale kaks ja kaotajale ühe). Nende võrduse korral kõrvutatakse geimide ja punktide suhet ning kui koondiste vahel püsib endiselt viik, teenib parema koha riik, kes võitis viimase omavahelise kohtumise Kõike eelnevat on vahendanud Eesti võrkpalliliidu koduleht http://www.volley.ee

Eesti koondise avamäng Maailmaliigas sisuliselt teise koondisega kulges raskelt. Mäng Hiina Taipei`ga (e Taiwan) algas keeruliselt. Esimese geimi võitis Taiwan 25:23. Teise ja kolmanda geimi võitis Eesti skooriga 26:24, 25:17. Neljas geim läks Taiwanile 25:20. Viimane otsustava geimi võitis siiski Eesti 15:12. Eesti mängijatest tõi enim punkte Andrus Raadik 19 (rünnak 29st 16).

Teise mängus oli Eesti koondise vastaseks tugev Tuneesia koondis. Tegemist on  Aafrika ühe parima meeskonnaga kes on kaheksakordne Aafrika meister kes osalenud kuutel olümpiamängudel, kus parimaks tulemuseks on üheksas koht Los Angeleses 1984aastal. Olgu märgitud, et siiani mõlemad mängud on mängitud sisuliselt tühjade tribüünide ees.
Esimese geimi võitis Eesti koondis 25:18. Teise geimi kaotasime 25:17. Kolmanda geimi kaotasime 25:21. Telepildist oli näha, et Eesti koondise mäng ei suju. Neljandas geimis kaotus 25.21 ja kogu mäng läbi. Kaotus 3:1. Koondise mäng oli ilmetu ja kaootiline. Eks pingelang peale 2018 MM valikturniiri tegi oma.

Viimane mäng Montenegroga kes on Eurooliiga võitja aastast 2014, eeldanuks tasavägist mängu. Kohe esimeses geimis oligi mäng väga tasavägine kuni seisuni 10:10. Siis rebis Eesti koondis end ette nelja punktiga. Seisul 18:14 sai Montenegro paar punkti järjest ja vahe vähenes. Peale seda Eesti enam tagasi ei vaadanud ning esimene geim punktidega 25:18 oli tõsiasi.

Teise geimi alguses rebis Eesti kohe ette 7:3. Võrreldes Tuneesia mänguga oli Eesti blokk hoopis teisest klassist. Geimi keskel juhtisime 14:8. Meie rahvuskoondisel kõik toimis ning mängu oli lausa lust vaadata. Kõik mis ette võeti õnnestus. Teine geim selge ülekaaluga Eestile 25:16.

Kolmas geim algas punkt punkti mänguga. Seisul 6:6 tegi Eesti koondis spurdi, minnes juhtima 14:7. Tundus, et Montenegrol oli püssirohi otsas. Mäng oli otsustatud ning kolmas geim Eestile 25:13 ja kogu mäng 3:0. Võit annab võimaluse jätkata püüda unistust finaalturniirist.

NHL
National Hockey League konferentsi kaks esimest finaalmängu Nashville Predators ja Pittsburgh Penguinsi vahel on võitnud tiitlikaitsja Pittsburgh ning juhib seeriat 2:0. Varasemalt Nashville üheks tugitalaks peetud Pekka Rinne kelle tõrjeprotsent oli enne finaalmänge   0,941%,  ei ole sarnast taset kahes esimeses mängus näidanud. Kahes esimeses finaalmängus on ta sisse lasknud 36-st pealeviskest 8 mis teeb tõrjeprotsendiks 0,778 % vahendab NHL ametlik koduleht. Kolmandas finaalmängus, mis toimus laupäeval läks võit Nashvillile skooriga 5:1. Seekord väravavaht Pekka Rinne tegi head tööd tõrjudes 28 viskest 27.

Hispaania kungilik klubi põrmustas „Vana Leedi“ jalgpalli Meistrite liiga finaalis
UEFA Meistrite Liiga (inglise keeles UEFA Champions League) on Euroopa jalgpalliliidu UEFA alates hooajast 1992–1993 igal aastal korraldatav rahvusvaheline turniir parimatele klubimeeskondadele. Meistrite Liiga eelkäija oli 1955–1956 hooajast mängitud Euroopa karikas.

Selle aasta finaalis kohtusid Hispaania kuninglik klubi Real Madrid ja Itaalia hiid Torino Juventus. Klubid on omavahel varasemal kohtunud 18 korda erinevates Euroopa karikasarjades ning mõlemal klubil on kaheks võitu ja kaks korda on mängitud viiki. Juventus oli löönud 21 väravat  Madridi 18 värava vastu. Juventus võitis Meistrite Liiga jalgpallis viimane kord 21 aastat tagasi ehk aastal 1996. Real Madrid on tiitlikaitsja vahendas uefa.com.

Esimene poolaeg algas suuremate võimalustega Juventusele, kuid Madriidi meeskonna väravas tegi supertõrjeid väravavaht Navas. Ja siis Ronaldo lõi 19:39 esimese värava 1:0 Madriidi meeskonna eest. Mõned minutid hiljem horvaat Mandžukic sooritas suurepärase käärlöögi  „vana leedi„ meeskonna mängijana ja Juventus viigistas seisuks 1:1.

Teisel poolajal pani Madrid oma paremuse maksma ning Juventus langes kokkuvõttes 4:1. Ronaldo lõi kaks väravat milledest viimane värav tähistas tema 600 väravat täiskasvanu mängijakarjääris.  Ühtlasi sai Real Madridist esimene klubi kes on  alates 1992 aastat välja mängitavat Meistrite Liiga võitu suutnud seda tiitlit ka järgmisel aastal kaitsta. Eelmisel aastal langes finaalis Madridi Atletico.