Anetti jõud rauges

Anett_Kontaveit_(19141240885)Taago Pähkel

Spordisõber

Anett Kontaveit ei kukutanud French Openi teise ringis tiitlikaitsjat ja kaotas maailma naistennise edetabeli neljandale reketile Garbine Muguruzale kolmes setis.

Mäng peaväljakul algas Kontaveidi pallingugeimiga mille ta võitis väga kindlalt 1:0. Muguruza ei jäänud võlgu ning hoidis oma pallingugeimi seisuks 1:1. Esimeses kahes geimis sisuliselt pikka pallivahetust ei tekkinud, kui välja arvata paar momenti.

Kolmandas geimis jätkas heade servidega ja äralöökidega suurepärast mängu Kontaveit ning asus kohtumist juhtima 2:1. Neljandas geimis Muguruza pallingugeimil rebis Kontaveit 0:40 ette ja omas kolme murdepalli millest kohe esimese ka realiseeris ning seis oli 3:1 Kontaveidile. Meie mängija demonstreeris suurepärast tennist ning temast õhkus enese ja sihikindlust. Oma pallingugeimi kindel hoidmine suurendas Kontaveidi edu uskmatutena näivate numbriteni 4:1. Järgmise geimi võitis juba Muguruza ning vähendas enda kaotusseisu 2:4-le. Kontaveit end sellet heidutada ei lasknud jätkas võimsat servimist ning ilusa eestkäelöögiga lõpetas oma pallingugeimi seisuks 5:2 esimeses setis. Seejärel Muguruza hoidis oma pallingugeimi nulliga ja 5:3. Esimese seti võidu eest asus seejärel servima eestlanna ning tegemist oli kõige pingelisema ning tasavägisema geimiga ja kahjuks jõudis ka tiitlikaitsja esimese murdeni ning setivõitu veel ei tulnud. Seis oli nüüdseks 5:4 Kontaveidi poolt vaadatuna. Muguruza oli oma mängukvaliteeti selgelt tõstnud ning tõusnu domneerivamaks pooleks. Kui kohtumist oli mängitud kolmkümmend minutit asus pallima Muguruza. Ka see geim oli väga tasavägine nagu kaks eelmist, vaatamata Kontaveidi südikale vastupanule võttis järjekordse geimi tiitlikaitsja ja 2:5 oli saanud 5:5.

Kontaveit asus seejärel servima enda jaoks psühholoogiliselt keerulises olukorras olles kaotanud kolm geimi. Õnneks pidasid meie neiu närvid vastu ja nii sai ta oodatud geimivõidu 6:5 milelle tiitlikaitsja vastas oma pallingugeimi võiduga ja jõutigi kiiresse lõppmängu kui mängitud oli 40 minutit. Kiires lõppmängus jäi 7:4 peale Kontaveit ja esimese seti võit numbritgea 7:6 oli tõsiasi. Ka numbrid näitasid et tegemist oli suhteliselt tasane. Seti üldpunktid Kontaveidile 39:34, lihtvigu meie neiul 17 vastasel 16.

Teine sett algas Muguruza pallingugeimiga mille Kontaveit kohe murdis demonstreerides viiimase löögina selles geimis oma ühte lemmiklööki tagantkäe krossi 1:0. Järgnes eestlanna pallingugeim mille ta lõpetas ässaga seisuks 2:0. Teise seti algus oli kui kordus esimese algusest, kus Kontaveit mängis jõuliselt ja kindlalt. Järgmises pallingugeimis järgnes kohe lohakusest tingitud kaks eksimust ja Muguruza hoidis oma pallingugeimi seisuks tema poolt vaadatuna 1:2. Seejärel mõlemad hoidsid oma pallingugeimi ja seis oli 3:2. Kontaveidi pallingugeim algas halvasti kui eestlanna jäi taha 0:30 ta võttis küll järgi 40:30 kuid siis eksis lubamatult lihtsal eeskäelöögil ja seisuks 40:40. Veel kaks lööki võrku ja Muguruza sai murde 3:3. Siis hoidis mõlenmad oma pallingugeimi 4:4. Peale seda läks Muguruza oma teed ning võitis teise seti 6:4.

Kolmandas setis enam Kontaveidist tiitlikaitsjale vastast ei olnud ning sealt tuli selge kaotus 6:2. Kogu matši peale tegi Kontaveit lihtvigu 39 vastase 30 vastu. Vastane võitis kokkku 94 punkti meie neiu 85. Esimese servi õnnestumis protsent oli parem Kontaveidil 63% vastase 60% vastu.

Lihtvigu kogunes Anett Kontaveidil 33 Simona Halepi 23 vastu ning võidetud punkte 53 Simona Halepi 69 vastu.

Turniiriga võib Anett Kontaveit kindlasti rahule jääda ning jääme põnevusega ootama peagi algavaid Prantsusmaa lahtiseid tennisemeistrivõistlusi Rolland Garros liivaväljakutel.