Spordiminutid

sport_massidesseTaago Pähkel
spordihuviline

Pärnu Jalgpalliklubi alistas naiste karikafinaalis JK Tallinna Kalevi
Pärnu lõi mõlemal poolajal vastase võrku neli palli ning võitis kokkuvõttes JK Tallinna Kalevi 8:0. Esimene värav löödi seejuures juba viiendal minutil, kui mänguskoori avas  Kaire Palmaru (3 väravat). Veel said jalad valgeks  Anastassia Morkovkina, Liivi Sõrmus, Kristina Bannikova (2 väravat), ühe värava autoriks märgiti Kalevi naiskonna mängija.

Eesti võrkpallikoondis lõpetas kaotusega 2018 MM valikmängud
Pühapäevases mängus Venemaaga oli kaalul otsepääs 2018 maailmameistrivõistlustele. Eesti koondise hingestatud mäng ja Oliver Venno võimsad servid tõid esimeses geimis võidu Eesti koondisele seisuga 25:21. Teise geimi alguses paugutas Robert Täht omakorda kõva servi ning lõi ka ässa. Siis aga Venemaa  koondis vastas samaga ning edu oli muutunud kiirelt kaotusseisuks 2:4. Eesti koondis võttis kiirelt järgi ning edasi jätkus mäng, kus kordamööda juhtis üks paari punktiga ja kord teine. Geimi lõpp kuulus kahjuks Venemaa koondisele tänu tugevatele servidele 25:21, kuigi Eesti juhtis 21:18 ning mäng viigis 1:1. Kolmanda geimi alguses läks Venemaa kohe oma teed ning Eesti kordagi ohtlikuks ei saanud ning kolmas geim Venemaale 25:18. Mänguseis 2:1. Lootus, et Eesti võtab neljanda geimi ning viib mängu otsustavasse viiendasse geimi võeti Venemaa poolt kohe neljanda geimi alguses ära ning nii tuli Eestil vastu võtta valus kaotus geimidega 3:1. Seega Venemaa otse finaalturniirile ja Eesti koondis peab pääset hakkama lunastama sellel suvel peetaval valikturniiril.

Euroopa MV sõudmises.
Euroopa meistrivõistlused sõudmises toimusid Põhja-Tšehhis Racices ning meie paarisaeruline neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Allar Raja (kes vahetas välja tervisehädadega kimpus olnud Geir Suursilla) Sten-Erik Andersoni ja Kaur Kuslapi võitis B-finaali eja saavutas 7 koha. Meie seljataha jäid Saksamaa, Ukraina, Venemaa, Tšehhi Rumeenia. Esikoha võttis Leedu paatkond rohkem ,kui kolme sekundilise eduga Poola ees. Pronski sai Itaalia.

Vormel 1 võtsid kaksikvõidu Ferrarid
Sellel nädalavahetusel mürisesid vormel 1 autode mootorid legendaarsel Monaco GP-l mida peetakse 75 korda. Esikohalt startis Kimi Räikkonen kes viimane kord võitis neli aastat tagasi. Võitu ei õnnestunud ka seekord võtta, sest võistluse käigus boksipeatuse taktikaga mängis Kimi üle meeskonnakaaslane Sebastian Vettel, kes võitleb MM tiilti nimel Lewis Hamiltoniga. Teine siis Kimi Räikkonen ja kolmandal kohal lõpetas Red Bullil  Daniel Ricciardo, kes samuti tänu boksipeatusele sai mööda kolmandana startinud Valtteri Bottasest Mercedesel. Vettelil on nüüd koos 129 punkti ning Hamiltonil 104. Meeskondlikult juhib Ferrari 196 punktiga.

French Open ehk prantsuse lahtised meistrivõistlused tennises algasid suurüllatusega
Kohe esimesel päeval pudenes konkurentsist naiste tennise maailma esinumber Angelique Kerber, kes kaotas esimeses ringis kahes setis maailma reitingus neljakümmnendal kohal asuvale Jekaterina Makarovale numbritega 6:2 6:2. Kerberi mäng oli ebakindel ning näha oli, et liivaväljakul ta end hästi ei tundnud.

Anett Kontaveit (WTA 52) alustab homme mängimist kella 12.00 ajal ja vastaseks Monica Niculescut (WTA 53) .

Austria väikelinnas Götzises toimus nädalavahetusel mitmevõistlejate jõukatsumine
Eestit esindasid naiste seitsmevõistluses Grit Šadeiko ja Mari Klaup ning meeste kümnevõistluses Janek Õiglane, Kristjan Rosenberg ja Maicel Uibo. Esimesel päeval sai kuulitõukes nulli Uibo, kuid jätkas võistlemist ning sai 2.15 alavõidu kõrgushüppes. Kokkuvõttes võitis seitsmevõistluse uue võistluse ja rahvusrekordiga 7013 punktiga belglanna Nafissatou Thiam. Grit Šadeiko püstitas uue Eesti rekordi 6280 punktiga ning selle tulemusega platseerus 13 kohale. Mari Klaup kogus 5872 punkti ja tasuks 21 koht. Kümnevõistluses Kritjan Rosenberg katkestas seljanärvi valu tõttu peale 110 meetri tõkkejooksu, Maicel Uibo tõmbas teivashüppes ära reielihase. Ainsana lõpetas võistluse eestlastest Janek Õiglane kes kogus 8037 mis tähendas tema isiklikku rekordit. Võistluse võitis kanadalane Damian Warner 8591 punktiga.