Nädala spordikokkuvõte

sport_massidesseTaago Pähkel
spordisõber

Jalgpall, EMV
Esmaspäeva õhtul toimus Tallinnas FCI (varem Infoneti nime all tuntud meeskond, kuid UEFA surve alla nime muutnud) ja Pärnu Vapruse vaheline kohtumine järjekordses Eesti mesitrivõistluste mängus jalgpallis. Kahjuks sellest mängust ei ole positiivseid emotsioone, sest Pärnu küll võitles vapralt, kuid vastu tuli võtta 1:11 kaotus.

Korvpall, EMV
Kalev Cramo võitis Raplas neljanda mängu suure ülekaaluga. Kahju, et Aivar Kuusmaal jäi soovitud võit, või paar võitmata-võtmata. Igal juhul on tegemist üle pika ajaga kohalikul korvpallimaastikul toimunud värkse õhuga, kus Tallinna ja Tartu finaal jäi olemata.

Eesti võrkpallikoondis mängib MM valikmänge 2018 turniiri jaoks
Eesti koondise avamäng värskelt renoveeritud Kalevi Spordihallis ilmestas kerge väristamine. Eesti koondis võitis esimesed kaks geimi, kuid kolmandas ilmselt tekkis üleolekutunne. Rumeenia võttis oma ja seis oli 2:1 Eesti koondise poolt vaadatuna. Seejärel võttis Eesti koondis jalad kõhu alt välja ning kolmas geim võideti ja kogu mäng 3:1.

Teise mängus oli Eesti koondise vastaseks Kosovo. Kosovo teeb oma esimeseid samme rahvusvahelisel areenil. Eesti koondise peaatreener andis põhimeestele puhkust, sest autsaideri vastu võib mõnikord ka põhimeestele puhkust anda. Vaatamata sellele oli mäng kiire ja jõuline ning veenev võit Eestile seisuga 3:0.

Kolmandas mängus tuli vastu tugev Montenegro koondis. Mängupilt oli hoopis teine kui eelmisel päeval ning mäng oli väga pingeline. Õnneks suutis Eesti koondis kõikide geimide lõpud ära võtta ja teha tugeva esituse ning tasuks võimas 3:0 võit.

Laupäevases mängu võttis Eesti koondis vastu Ungari, kes osutus esmapilgul raskeks pähkliks. Peale kahte geimi oli seis 1:1. Siis põline pärnakas Raadik vajutas kõvasti ning Eesti koondis rebis ette. Neljadas geimi lõpus Venno lõi kõvasti servi ja Raadik raskeid tõsteid maha ning nii see võit tuli geimidega 3:1.

Euroopa MV sõudmises.
26. mail algasid sõudmise Euroopa meistrivõistlused Racices (Põhja-Tsehhimaal). Esimesena oli võistlustules Eesti paarisaeruline kahepaat koosseisus Alla Raja ja Tõnu Endrekson. Oma eelsõidus saadi kolmas koht, mis andis ka koha laupäevases poolfinaalis. Laupäeval katkestati, sest Tõnu Endreksonil lõi välja tervisehäda, mis takistas tal hingamist ning seega jäeti sõit pooleli.

Paarisaeruline neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Geir Suursilla, Sten-Erik Andersoni ja Kaur Kuslapi sai oma eelsõidus viienda koha ning pidi poolfinaali kohta minema püüdma laupäeval toimuvas vahesõidus. Vahesõidus siiski õnnestumist ei tulnud ning finaali ei jõutud, kaotades finaalikoha Suurbritannia paatkonnale poole sekundiga. Seega jätkatakse B-finaalis pühapäeval koos Saksamaa, Venemaa, Rumeenia, Tšehhi ja Ukrainaga.

Vormel 1
Sellel nädalavahetusel mürisevad vormelid legendaarsel Monaco GP-l. Tegemist on legendaarse võidusõiduga, kus võitja ennustamine on keerulisem, kui tavaliselt, sest tänavarada annab võimalusi ka nõrgematele meeskondadele. Vaatamata sellele, et möödasõidud on keerulised ning turvaauto võimalus on 50-50 on sellel rajal alati üllatusvõimalus olemas. Esimene stardikoht annab muidugi suure eelise, kuid ei garanteeri alati võitu. Laupäeval sõidetud kvalifikatsioonis oli näha Mc Lareni roolis üle pika aja Jenson Buttonit kes asendas sellele nädalavahetusel Fernando Alonsot. Fernando otsustas nimelt sõita Monaco GP aseme Indy 500 võistlusel mis peetakse sellel pühapäeval USA-s. Kvalifikatsiooni võitis Kimi Räikkonen,kes viimane kord võttis kvalifikatsiooni võidu 2008 aastal Prantsusmaal ehk 169 võistlust tagasi. Teine oli Sebastian Vettel ja kolmas Valtteri Bottas. Lewis Hamilton sai 14 koha.

NHL
National Hockey League konferentsi finaali jõudnud Anaheim kaotas neljanda mängu ja Nashville Predators jõudis NHL finaali. Nashville finaalivastaseks on Pittsburgh Penguins, kes oli üle seitsme mängu kokkuvõttes mängudega 4:3 üle Ottawa Senatorsist. Pittsburgh Penguins on eelmise aasta meister, kes kaitseb tiitlit. Pittsburghi staarid on Evgeni Malkin ja Sidney Crosby. Nashvill on esimest korda Stanley Cup finaalis ning seega on nö autsaider versus meister duell tulemas. Nashvillil ei ole siiski põhjust paanikaks, sest neil on salarelv väravavahi isikus. Play offides Nashville väravasuul suurepäraseid tõrjed teinud Pekka Rinne tõrjeprotsent on ulmeline 0,941% ehk ta on 474 pealeviskest sisse lasknud 28 väravat. Finaali esimene mäng toimub eesti aja järgi teisispäeval s.o. 30.05.2017 kell 03:00.

Euroopa jalgpalliliiga finaal
Finaalis kohtusid Manchester United ja Amsterdami Ajax. Mancesteri klubi treenis selles aastal Jose Mourinho ja see oli tema viimane võimalus viia klubi jalgpalli meistrite liiga turniirile järgmiseks hooajakas. Selle ülesandega sai Jose hakkama sest finaali võitis Manchester United 2:0 ning seega ka Euroopa liiga karika. Väravad lõid 18 minutil Pogba

French Open ehk prantsuse lahtised meistrivõistlused tennises algavad sellel pühapäeval
Anett Kontaveidi esimeseks vastaseks loositi Monica Niculescu WTA tabelis 53. Anett on WTA tabelis 52 kohal. Seega peaks tulema pea võrdsete duell. Omavahel nad kohtunud siiani ei ole. Kaia Kanepi on kohtunud Monica Niculescu-ga mängude seis on üks ühele. Kaia kaotas French Openi esimes ringis aastal 2014 kolmes setis, olles 2008 võitnud sama mängijat kahes setis. Arvestades Anetti head vormi, eeldame ikkagi meie neiu võitu.