Spordiminutid

sport_massidesseTaago Pähkel
Spordisõber

Pühapäeval lõppenud Portugali MM rallil said Ott Tänak ja Martin Järveoja neljanda koha

Pühapäeval oli kavas neli katset ning olulisem neist viimane ehk Power stage katse. Nimelt jagatakse Power Stager katsel lisapunkte esimesele viiele- ühest kuni viieni. Ehk katsevõitja saab viis järgmine neli jne. Katsevõidu võtsid Ott ja Martin teenisid sellega ka olulist punkitlisa. MM ralli üldkokkuvõttes jätkavad Ott Ja Martin neljandatena jäädes Sebastian Ogierist maha .

2017 Jäähoki maailmameistrisk krooniti Rootsi jäähokikoondis

Jäähoki MM-l jätkus pühapäeval medalimängudega. Pronksimängus tulid jääle Venemaa ja Soome. Venemaa haaras liidirohjad ning läks kiirelt ette 4:0. Peale seda vahetas Soome välja  väravahi ning teise kolmandiku lõpus õnnestus Soomlastel üks tagasi visata seisuks 1:4. Viimasel kolmandikul viskasid soomlased veel kaks väravat ja seisuks märgiti 3:4 ning tundus, et Venemaa mängib ka selles mängus oma eduseisu maha nagu päev varem Kanada vastu. Seda siiski ei juhtunud,  11:57 enne lõppu visaks Venemaa koondis viienda värava ja sellega oli mäng tehtud. Tasuks pronksmedalid.

Finaalis läksid omavahel kokku Kanada ja Rootsi. Mäng oli väga väga tasavägine ning mõlema koondise kaitsjad olid kindlasti tasemel. Teise kolmandiku lõpus õnnestus Rootsil skoor avada seisuks 1:0 ja seda arvulisest vähemusest. Kohe viimase kolmandiku alguses õnnestus arvulisest ülekaalust Kanadal viigistada seisuks 1:1. Kuigi võimalusi oli mõlemal poolel lõppes normaalaeg 1:1. Ka lisaaeg ei selgitanud välja võitjat ning seega asuti viskama karistusviskeid. Selles elemendis oli rootslased paremad tabades kaks viset kanadalaste nulli vastu ja Rootsi krooniti maailmameistriks.
Seda et tegemist oli väga pingelise finaaliga näitas ka pealevisete arv – Kanada tegi 43 ja Rootsi 42 pealeviset.

Korvpalli Euroliiga võidu võttis Fenerbache Ülker.

Pühapäeval mängiti ka Euroliiga finaal, kus kohtusid Fenerbache Ülker ja Pireuse Olympiakos. Mäng oli küllaltki ühepoolne ning koduseinte toel spurits ette Fenerbache võistkond. Kuigi Olympiakos jõudis mitmel korral üsna lähedale, siis kindla võidu võttis skooriga 80:64 Fenerbache meeskond, kes esimese Türgi meeskonnaga tuli Euroliiga võitjaks.

Võitjatele viskasid nii Bogdan Bogdanovic kui Nikola Kalinic 17 punkti, Ekpe Udoh lisas 10 punkti ja üheksa lauapalli. Olympiakose resultatiivseim oli Khem Birch 14 punktiga.

Eesti võrkpallikoondise kaks kontrollmängu ühe päevaga.

Eesti võrkpallikoondis pidas pühapäeval kaks kontrollmängu järjest. Esimeses oldi vastamisi Hispaania koondisega kellele tuli alla vanduda tulemusega 2:3. Olgu mainitud et Eesti kasutas selles kohtumises valdavalt varumehi , hoidmaks põhimeeste rammu teiseks kohtumiseks. Teises kohtumises tuli vastu hirmkõva Venemaa meeskond. Kuigi Eesti esitas väga südika partii tuli vastu võtta kaotus 0:3  (22:25, 20:25, 21:25).

Parima esituse eesti Eest tegi Oliver Venno kes tõi 15 punkti, Robert Täht  12 ja Andrus Raadik 9 punkti.