Kaks küsimust, kaks vastust

justsee_logoSauga ringrada.
Just See:
Varasemalt oli vald siiski ringraja kinnistu osas omanikustaatuses. Nagu varasemalt on räägitud, siis ringraja tegevusluba oli ajutine ja seotud kogu kompleksi tervikliku väljaehitamisega. Mis sisaldab ka müratõkete rajamist.
Toimivaid müratõkkeid ei ole tänaseni. Kes, millal ja kuidas kontrollib kinnistu müügi korral, et müratõkked lõpuni valmis ehitatakse?
Praegune olukord häirib näiteks Uus-Sauga ja Vana-Pärnu elanikke. Suveti-varasem kogemus on näidanud, et lahtise aknaga on nädalavahetustel hommikuti alates kella 9st võimatu magada. Samas jõuab heli mööda jõge ka ilusasti Ringi tänavale.

Audru vallavanem Siim Suursild: Ringraja ehitamisel püstitatud helivallid ja/või –müürid on ehitatud vastavalt detailplaneeringule ja ehitusprojektile. Detailplaneering on kooskõlastatud Tervisekaitseameti poolt, kes omab erinevalt vallavalitsusest kompetentsi hindamaks kas planeeritud müratõkked on piisavad või mitte. Müra hindamine on kulukas ja äärmiselt komplitseeritud ning aeganõudev füüsikaline-matemaatiline protsess (taustamürad, tuule suunad jne.) Lisan kirjale müramõõdistamise aruande. Audru Ringraja detailplaneeringu materjalidega saab tutvuda aadressil www.audru.ee/et/papsaare-kula.

Müra.pdf

Audru Vallavalitsusel on kokkulepe ringraja haldajaga, et ringrajal toimuvad treeningud ja võistlused ajavahemikul 10:00-20:00. Need kellaajad on oluliselt piiravamad, kui on üle Eesti seadusandja poolt lubatud müratekitamise ajad.


Just See: Miks müüakse ringraja kinnistu enne ühinemist Pärnuga? Vähemalt hetkel jääb selline kiirkorras müümise mulje. Kuigi, teada anti sellest Pärnu Postimehe vahendusel juba varakevadel.

Siim Suursild: Siin on kaks põhjust: Audru vald võttis selleks aastaks enne Pärnuga ühinemist eesmärgiks teha korda kõik täna vallas toimivad haridus- ja lasteasutused. Aruvälja lasteaed-raamatukogu- külakeskuse ehituse lõpetame juuni lõpuks. Teine suur planeeritud objekt oli Audru Kooli ülemiste korruste kapitaalremont, millel siiani puudub korrektne ventilatsioon,  väljaehitamine ja elektrijuhtmestiku vahetamine. Olime töödeks planeerinud eelarves 1,0 miljonit eurot, kuid riigihanke käigus selgus, et maksumus on 1,28 miljonit. Seega oli vaja leida tööde teostamiseks katteallikaid. Kuna ringrajal opereeriv A2Racing MTÜ oli näidanud ka ostuhuvi, otsustas vallavolikogu kinnistu müüki panna. Seeläbi kaetakse kooli remondi puudujääv osa.  
Eemalt vaadates võib jääda küll mulje, et enne ühinemist tormatakse vara müüma, kuid ilmselgelt olid meie prioriteedid enne ühinemist paigas, nagu ka eelpool kirjutasin.

Hoonestusõiguse tasu, mida tänane hoonestusõiguse omanik vallale 2010 aastal hoonestusõiguse konkursi tulemusel maksab, on natuke üle 13 000 euro aastas. Tänane kinnistumüügi alghind on 20 järgmise aasta hoonestusõiguse tasu. Kas 13 000 eurot 20 aasta pärast on see sama, mis täna?

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s