Rääma õpilased väärivad tunnustust!

Reedel, 5. mail lõpetati aktusega Rääma põhikooli pärimuskultuuri nädal.
Aktusel tunnustati värvikirevaid projekte läbiviinuid õpilasi ja kuulati erinevatest žanritest koorilaule.

2016/17 õppeaasta alguses valised põhikooli kahe viimase klassi õpilased valima endile kursusetöö teemat. Tööde teemadesse olid lõimitud erinevad õppeained  – ajalugu, matemaatika, käsitöö jne.
Soovime esile tuua mõningad pärlid kogu valikust.

20170503_144234Animatsioon
Kõigepealt räägime kahest poisist, Joosep Päärnamets ja Erik Viik, kes trotsides erinevaid takistusi tehnilise poole pealt, monteerisid peale mitmekümne tunnist tööd paariminutilise ajalugu käsitleva animatsiooni Legodest.

Vaata ka Youtube’i üleslaetud tulemit:
https://tinyurl.com/lhp6qez

Poisid polnud varem sellist laadi produktsiooniga kokku puutunud ning inspiratsiooni ammutati sarnaste animatsioonide vaatamisest portaalist Youtube.

Wikipedia selgitab animatsiooni olemust:
“Animatsioon on illusioon liikumisest, mis on loodud staatiliste piltide järjestikuse esitamisega. Filmi tootmises tähendab see tehnikat, kus iga filmikaader on loodud ja töödeldud eraldi. Sellised kaadrid võivad olla loodud arvuti abil, pildistades joonistust või maali või muutes järjest mingi objekti asendit ning pildistades iga selle etappi. Kui need kaadrid kokku monteerida ja filmina taasesitada, tekib illusioon pidevast liikumisest. Kuigi arvutite kasutuselevõtt on animeerimise protsessi oluliselt lihtsustanud, on selliste filmide tegemine töömahukas.”

Vaatamata suurele töömahule, mille jooksul jäädvustati pea 1500 erinevat kaadrit, ei tekkinud poistel kordagi allaandmise tunnet. Nad tegid oma projekti valmis õhinaga.

Joosep jagas tunnustust ka teistele projektis osalenutele: “Pean ütlema, et me poleks seda suutnud ilma 3 sõbra Rasmus Erastuse, Rigo Sildoja ning  Karl Erikuta. Kindlasti kuuluvad meie tänusõnad ka retsendile Mart Kimmel ja oma juhendajale Eve Popp”

 

20170505_131028.jpg
Tänukiri Maarjale

200 lehekülge inglise keelset ilukirjandust
Suure töömahuga jäi silma ka 8. klassi õpilane, Maarja Ventsel kirjutas aga pea 200 leheküljelise raamatu ning täies mahus inglise keeles.
Kirjutamine võttis tüdrukul aega kuus kuud ning algne versioon pidi tulema eesti keelse päeviku vormis teosena.

Süzeesse sissekirjutatu baseerub Maarja isiklikust elust, loetud teostest ning ka mõtterännakutest unistuste maale.

“Olen varasemalt kirjutanud palju, kuid pole lõpetanud midagi peale luuletuste ja mõne proosateksti,” kirjeldas Maarja oma eelnevat kirjaniku karjääri.

 

20170503_150055.jpg
Maarja tutvustamas oma projekti

Rääma kooli direktor Elmo Joa: “Arvestades tüdruku suuremahulist ning väga heas stiilis kirjutatut oleme veendunud, et projekt ei saa olla veel läbi kuna korralik raamat vajab ka korralikku trükki. Seega otsime hetkel võimalusi mingil sobival momendil toetada raamatu trükkimist ja ka ehk turustamist.”

Just see portaali kollektiiv valis antud projekti enda lemmikuks. Meid vaimustas ettevõetud töö sisuline ja ka tehniline tulem. Ei saa just iga õpilane hakkama võõrkeeles kirjutamisega.

Mari-Liis Rondo, Maarja inglise keele õpetajast juhendaja kiitis samuti tüdruku oskust panna mõtted võõrkeeles kirja loetavas ning klassikutega võrreldava oskusega.

 

20170503_134025.jpg
DJ play that song!!

Tulevane DJ
Nagu mainitud siis tutvustame Teile pärleid. Ühe lihvitud teemantiga sai hakkama ka Sten Jakobson võludes publiku, õpetajad ja ka siinkirjutaja võiks öelda, et vägagi tipp-tasemel meloodiatega. Steni töö kannab nimetust “Minu muusikaline teekond”.

Marika Kruk, Rääma kooli õppealajuhataja, ei olnud võrdluses tagasihoidlik, kasutades kõrgelennulist võrdlust: “Meie enda õpilane on kindlasti võrdväärne DJ järgmisel või siis ülejärgmisel Weekend festivalil!”

Proovime leida ka võimaluse tuua lugu ka lugejateni.

 

20170503_142529.jpg
Õpetajatele on Rasmuse ja Kenno loovtööst palju abi.

Matemaatika on lihtne
Kaks vägagi tagasihoidlikku poissi, Rasmus Pärnat ning Kenno Radsin, keerasid žüriis ja publiku hulgas olnud õpetajad oma väga praktilise projektiga ümber sõrme. Nimelt valmistasid nad algklasside jaoks matemaatilised abivahendid – need hõlmasid korrutustabeleid, näppudel arvutamise lihtsustatud juhiseid jne.

Poiste töö ei saanud algul eriti hoogu sisse ning nende juhendaja Aive Jõffert arvas, et ajanappusest tingituna jääb töö ka lõpetamata.

“Kuid poisid võtsid end lõpuks kätte ning tegid ennastsalgava lõpuspurdi ja ületades kõigi ootusi saavutasid korralikult lihvitud tulemuse. Olen siiralt uhke nende töö ja suhtumise osas,” kiitis Jõffert poisse kogu publikumi ees.

 

20170505_131113.jpg
Kendra töö sai samuti eraldi tunnustatud

Õpilasi uuriti
Kendra Kruusla, samuti 8. klassi neiu, korraldas kaasõpilaste seas aga psühholoogiasse küündiva uurimistöö jaoks küsitluse, mis uuris kaasõpilaste suhtumist ning teadmisi ärevuse ja ärevushäirete kohta.

Projekti esitlemisel selgitas Kendra saadud tulemusi ning tegi nendelt ka huvitavaid järeldusi, mis pani nii mõnegi žürii liikme mõtlikult kulmu kortsutama.

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s