Pärnu rand on taas Sinilipu vääriline

421. aprillil tegi rahvusvaheline Sinilipu komisjon „International Blue Flag Jury“ teatavaks, et Pärnu rand on sel suvel Sinilipu vääriline.

Sinilipp on rahvusvaheliselt tuntud ökomärgis, mis näitab, et supelrand või väikesadam on keskkonnasõbralikult majandatud ning ümbrus on puhas ja turvaline.

Taanis asuv rahvusvaheline komisjon vaatas üle ja rahuldas Pärnu linna taotluse Sinilipu saamiseks nõutud kriteeriumitega. Lisaks Pärnu rannale lehvib Sinilipp sellel aastal ka Pirita ja Pikakari rannas.

Üheks peamiseks kriteeriumiks Sinilipu saamisel on suplusvee kvaliteet. See tähendab, et suplusvees võib olla soole enterokokkide sisaldus 100 pmü/100 ml vees ja Escherichia coli sisaldus võib olla 250 pmü/100 ml vees, samal ajal kui Eestis kehtiva suplusvee määruse kohaselt võib Escherichia coli sisaldus olla 1000 pmü/100 ml vees.
Sinilipu andmisel arvestatakse möödunud nelja suplushooaja suplusvee seire tulemusi.

Tähtsal kohal Sinilipu omamisel on ka keskkonnaalane teavitus. Rannas peavad olema infotahvlid nii ranna kasutamise nõuetega, lähedal asuvate kaitsealade tutvustusega kui ka Sinilipu liikumist tutvustava infoga. Nõutud infotahvlid paigaldatakse Pärnu randa supelhooaja alguseks.


Sinilipp heisatakse Pärnu randa 1. juunil.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s