Orkester Saxon tuulutab “Vana frakki”

17813995_10155194594482767_195008413_nKaitseliidu Pärnu Maleva orkester Saxon annab taas kevadkontserdi. Sedapuhku kavaga, mille esimene esitamine oli 2016. aasta mais Tallinnas, Rahvusraamatukogus. Siis tähistati Peeter Kaljumäe 50. juubelisünnipäeva. Sel aastal küll ühtki juubelit silmapiiril pole, küll aga sai toona tehtud hulk tööd ja omandatud meeleolukas kava, mida sedapuhku pakutaksegi pärnakatele.

Kontsert on kahes osas. Esimeses kõlavad lood Arne Oidi muusikalidest „Poissmehed“ ja „Imeilus Galathea“, duett Arved Haugi muusikalist „Armasdos on nii kut see meri“, Hans Hindpere-Priit Aimla Ervin Abelile loodud laul estraadikavast „Infarkt saapasääres“. Aga ka näiteks aariaid Boris Kõrveri operetist „Kuskil Montparnasse’il“. Samuti Gennadi Podelski laulud ja vanad šlaagrid.

Väikesel vaheajal töötab ka puhvet. Peale vaheaega aga alustatakse lääne muusikalilugudega ja suundutakse läbi klassikalise viini opereti taas eestimaise heliloomingu juurde.
Kõlab Cole Porteri, Frederick Loewe, Carl Millöckeri, Carl Zelleri, Imre Kalmani, John Kanderi ja Mitch Leigh muusika.

Et üks peategelasi on Kaljumäe, siis kuulajad ei pääse ka vähemalt ühe Olaf Kopvillemi kupleeta.

Et kontserdi „originaal“ oli seotud Peeter Kaljumäe juubeliga, on selgi korral koos temaga laval ta sõbrad ja kolleegid: Janne Ševtšenko ja Rene Soom Rahvusooperist Estonia, meeleolulaulja Heli Vahing, muusikali- ja jazzlaulja Kelli Uustani, endine Rahvusooperi ja RAM-i solist Urmas Põldma, Karl Gustav Adamsoo, keda eestlased ehk mäletavad viimasest Superstaarihooajast TV 3-s ja omaaegne „Modern-Foxi“ solist Artur Raidmets. Saxonit juhatab Kaido Kivi ja tema kõrval mõningase vaheaja järel taas kord ka Tanel Villand.

Kõik see kokku kannab nime „Vana frakk“ ja saab toimuma laupäeval, 15. aprillil, kell 16.00 Pärnu Ühisgümnaasiumis (Kooli tänav 13) – saalis, mis kuulus kunagi Pärnu 6. Keskkoolile ja milles on kätte saanud nii oma esimese aabitsa kui keskkooli lõputunnistuse nii Peeter Kaljumäe kui orkestrijuht Kaido Kivi.
Ja mis peamine – kogu see „ilu“ on pärnakatele kuulamiseks-vaatamiseks tasuta.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s