Las tiksub taksomeeter

Anti Dühring
vabakutseline kirjatsura

Go Takso taksod Pärnus on kergelt eristatavad valge karva poolest, õhtune uudistaja võib taksos juhiga kaasa sõites näha – kuulda rahulolevaid kundesid, head teenindust ja muhedat kirjeldust oma tööst.

Taksofirma ettepanek sõita juhiga kaasa jupp tema õhtusest vahetusest tundus parajalt intrigeeriv. Ühelt poolt oleks kindlasti huvitav vaadata, kuidas taksojuhid õhtuses ja kevadises Pärnus omale leiva lauale saavad. Teiselt poolt tuli säilitada neutraalsus, vältimaks teiste ja Pärnus tegutsevate taksofirmade solvumist. Seepärast läksingi kaasa konkreetse firma, konkreetse takso, konkreetse juhiga, kokkuleppel, et kedagi või midagi ma võrdlema ei hakka. Ülemäära kiitma samuti mitte.

Esimese hooga tundus, et ettevõtmine, olla taksojuhi töövarjuks lendab haledal kombel vastu taevast. Helistas nimelt taksojuht Peeter ja andis teada, tema vahetuse algus viibib. Kirusin mõttes. Eriti, kui kuulsin, et algus venib täiesti proosalisel põhjusel. Eelmisel juhil läks kliendiga kauem. Nüüd puhastavat eelmine juht autot, andmaks vahetust üle.

 

Ei nühitudki eraldi puhtaks, see oli rutiin

go2„Ohoo, saan puhtas masinas töövarju mängida, tea, kas seda tehti ainult sellel põhjusel, et kaasa tulen,” mõtlesin omaette.  Ei. Kui valge, kollase plafooniga takso minuni jõudis, seletas masina tüürimeheks olev muheda jutuga Peeter, et auto puhastamine on nende firmas kohustuslik: „Iga juht teeb vahetuse lõppedes auto puhtaks. Isegi siis, kui puhastada eriti midagi ei olegi.”
Maandusin prillikivina läikivasse autosse, Peeter pani masinale hääled sisse ja lendasime kliendijahile.
Teekonnal Coco Loco juures asuvasse taksopeatusesse sain Peetrilt teada, et täna öösel (pühapäev) on neil Pärnus töös kaks taksot. Reede ja laupäeva õhtuti aga enam. Tegelikult olevat Pärnusse mõned uued Škodad juurde tulemas. „Kuumadel öödel on kliente rohkem. Siis on meil ka masinaid rohkem väljas, et suurenenud nõudlust rahuldada,” kiitis taksojuht. Enamgi, sain teada sedagi, et üldjuhul jõuab Go Takso tellijani sõltuvalt liiklusest keskmiselt seitsme minutiga. Peeter kinnitas, et kuna nende firma klientide ootel autod asuvad peamiselt kesklinnas, seega arvestades Pärnu omapära kulubki taksol kliendini jõudmiseks orienteeruvalt seitse minutit, mis iseenesest on üsna hea aeg.

Pärnu taksod 1934. aastal
Pärnu taksod 1934. aastal
go1
Olenemata ajastust proovivad taksofirmad pakkuda klientidele mugavaimaid ja turvalisimaid sõidukeid.

Vahepeal olime jõudnud Coco Loco juurde ja tõesti, vähemalt kuum pühapäeva õhtu ei olnud. Taamal paistis seltskond noori, kelle pea kohal hõljus võimas pilv tubakatossu, eemal passisid kliente kaks teiste Pärnu taksofirmade masinat. Mõtlesin veel, et huvitav, kellel meist esimesena kliendiga joppab? Salamisi lootsin, et meil.
Uurisin juhilt, et kohalejõudmine kohalejõudmiseks, aga kuidas klientidega üldse lood on ja kuidas sellist valget imelooma tellida saab. Peetri vunts kerkis kelmikalt: „Oi, meil on dispetšerid, keda kutsume Triinudeks ja kes vastavad telefonile 1200. Kasutame ka Taxify äppi,” osutas juht rooli kõrvale kinnitatud tahvelarvutile. „Igatahes vanade, nõuka ajast pärit taksojärjekordade naasmist meie firma ei näe.”
Kui siiski jonnisin, et vähemalt ühel korral aastas – festivali Weekend ajal, Pärnus taksosid napib, vastas Peeter, et taksofirmad annavad sellel ajal endast parima. Kogemusigi tulevat aasta-aastalt juurde. Siiski arvas ta, et olgu Weekendi ajal linnas taksosid kordades enam, ooteajad ei lüheneks. Pealegi, enne suve tegelevad mitmed taksofirmad Pärnus autopargi suurendamise ja uuendamisega.

Noored Kuldsesse Kodusse

Poole vestluse peal Peeter elavnes hetkega. Mina ei saanud esialgu arugi, milles asi. Taksojuht laskis akna alla ja küsis auto kõrval seisatanud kahelt noormehelt, kas need soovivad sõita? Noored vastasid jaatavalt ja meie esimesed kunded olidki püütud. Noormehi, kellest üks töötas ja teine käis samuti kooli kõrvalt tööl oli nimelt takso võtmisel segadusse ajanud minu persoon, kes oli kõrvalistuja kohale platseerunud: „Selge, kutid arvasid, et takso on tegelikult kinni.”
Masin võttis kahe kliendi ja minuga Peetri juhtimisel suuna Kuldse Kodu poole. Mõtlesin peatusesse maha jäänud taksodele ja märkisin rahulolevalt, et võistluse – kundede püüdmine, võitis Peeter. Teel otsustasin välja selgitada Peetri võidu tagamaid ja hakkasin noortelt pommima, miks nad just selle takso valisid. Olgu siinjuures õigluse pärast öeldud, Peetri konkurentide masinad olid seisnud meist jupi maad eemal. Seega võidi Peetri raudruun võtta lihtsalt ka kui esimene ette juhtuv. Mida mu demokraatlikust maailmavaatest tulenev õelus ka vaikimisi lootis.
Esitasin küsimuse ja mu õelus sai nagu litaka vastu kõrvu.
Üks noortest vastas mu pärimisele, kas valiti eraldi või kui esimene ettejuhtuv, et Peetri masina valimine oli täiesti teadlik tegevus.

bj1.png
Pärnu bussijaam on aastakümneid olnud taksojuhtidele peamiseks ootamise paigaks.

„Meil üks tuttav töötab siinses taksofirmas. Teiseks meile meeldib hinna ja kvaliteedi suhe,” viitasid otsekui peast reklaamteksti vuristavad noored Pärnu mõnusale väiksusele, kus keegi ikka tunneb kedagi. Hetkeks suisa tundus, et keegi taksofirmast on mulle ette söötnud eriti teadlikud kliendid. Kuid uskuge, mind on raske haneks tõmmata, pealegi oli noormeeste välimus ja jutt loomulik. Ja tõesti, noored olid hästi kursis taksofirma kliendikaardist tulenevate soodustustega, enamgi, hilisemas vestluses väitsid nad, et taksosõit Pärnus ei tunduvatki eriti kallis.
Kokkuhoidliku inimesena otsustasin Peetrilt asja lähemalt uurida.
Peeter kohmitses autos mu küsimise peale pisut ja ulatas flaieri, mis tema sõnade järgi täidab neil kliendikaardi ülesandeid.

Taksomeeter tikusb mõõdukalt

Flaier võiks tegelikult silma nii mõnelgi särama lüüa. Nimelt saab sellega igalt sõidult 20protsenti alla. Veelgi rohkem meeldis mulle aga seik, et kliendikaardiga oli ja on veel aprilli lõpuni esmaspäevast kuni neljapäevani iga linnasisene ots neli eurot.
Peeter oli meid vahepeal sujuvalt sõidutanud Rohlise tänava kanti, kust ta pidi peale võtma uue kunde. Pinnisingi juhilt, kes on tavaline klient Pärnus. Kas taksoteenust kasutavad ka pensionärid?

Gaz_21_avariis.jpg
Endise NSVL’i aegadel olid peamisteks taksodeks Volgad.

Juht seletas, et kliente on seinast seina. Kuigi jah, pensionäre nii tihti, kui kuulsa Pärnu niinimetatud taksosõja ajal enam ei ole. Siis sõidetud taksoga suisa poodi, tihedad olnud sõidud haiglasse. Praegu sõidavad peamiselt need, kellel on sõita tarvis. Tavakliendid punktist A punkti B. Nii noored emad, kelle lapsevankrid Peeter oma sõnade järgi lahkesti pagasnikusse pakib, kui ka koeraomanikud koertega. „Laste jaoks on kõigis meie masinates olemas spetsiaalsed turvaistmed. Ja ma ei saa ju inimest koeraga seepärast sõidutamata jätta, et tal neljajalgne sõber kaasas on. Olen koeraomanikke peale võtnud lihtsalt tänavalt. Viisakamad peremehed annavad oma neljajalgsest sõbrast siiski dispetšerile eraldi teada,” kirjeldas taksojuht.
Vahepeal potsatas autosse klient Roheliselt tänavalt, kes soovis sõita Audrusse. Temagi oli Go Takso püsikunde.

Amet nõuab diskreetsust

Teel Audrusse adusin Peetrit vaadates, kui roppu moodi raske taksojuhi töö tegelikult on. Mu arvamuse kinnituseks rääkis taksojuht hiljem, kui jälle kahekesi olime mõningatest seikadest oma kolm aastat väldanud taksojuhikarjääri jooksul: „Eks juhtumisi ole olnud mitmesuguseid. On olnud tülitsevaid paare. On olnud purjus inimesi. Noori, kes nõuavad valjemat muusikat. Kõike tuleb selles töös ette. Ja taksojuht peab säilitama väljaspool tööd diskreetsuse. Kõik, mis Go Takso taksos räägitakse jääb autosse,” lõpetas Peeter kirjelduse.

Jõudsime Audrusse. Vaatasin taksomeetrit. Sellel olnud number üllatas mind. Ei hakka seda siinjuures ära nimetama, äkki teised Pärnu taksofirmad peavad mu töövarjuks olemist reklaamiks. Tuhisesime Peetriga mööda valgustatud maanteed Audrust Pärnusse. Tema uuele väljakutsele, mina koju. Meeldiv õhtu oli.

Avaldage arvamust, kuidas olete rahul suvepealinna taksokorraldusega? Jagage oma kogemusi ja tähelepanekuid. Teretulnud on ka teiste Pärnu taksofirmade ettepanekud.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s